Kapat

Okul Merdiveni Paslanmaz Korkuluk

İdarece onaylanmış proje ve detaylarına göre; 4+4mm temperli extra clear lamine cam korkuluğun (ebatları aşağıda verilen) montajının yapılacağı zeminde, mastar profilin üstünde delinecek yerler işaretlenir.

Mastar profilin üstünden işaretlenen yerler 6Ø matkap yardımı ile zeminle beraber delinir. Delinen mastar profil ve zemin 6Ø dübel ve 4,2×40 YHB vida ile birbirine tutturulur.

Alüminyum sistem bloklarının zemine tutturulacağı noktaları belirlemek için bloklar mastar profil üstüne istenilen mesafelerde yerleştirilir.

Blokların üstündeki montaj deliklerinden zeminin delineceği noktalar işaretlenir. 12Ø matkap ile işaretlenen yerler delinir. Deliklere kimyasal yapıştırıcı sıkılır. Kimyasal yapıştırıcıdan sonra 10×100 alyan başlı çelik dübel kendi etrafında döndürülerek deliklere yerleştirilir.

Sistem bloklarının üzerindeki deliklere yerleştirilen dübeller hizalanarak, M8 alyan ile bloklar zemini kuvvetlice tutana kadar sıkılır. Camın alüminyum ile temasını engellemek için alt ve yan plastikler bloklar içine yerleştirilir.

Blokların içine oturtulan 4+4 temperli lamine camlar, plastik takoz ile bloklara sabitlenir. Plastik takozların geri çıkmasını önlemek amacı ile M6 alyan kullanılarak blok üstündeki kilit vidalanır. Paslanmaz çelik sistem kapakları blokların üzerini kapatacak şekilde yerleştirilir. Başlangıç ve bitiş kapakları 3×12 havşa başlı vida ile vidalanır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

8 Müşteri Yorumu

 • Cevapla
  olcay k
  Haziran 17, 2020 at 6:45 am

  Merhabalar ekte Gebze’de yapılacak olan cam platform ve korkuluk için işin detaylarını gönderdim. İyi çalışmalar dilerim.

  10+10+10 lamine temperli kaydırmaz cam ile döşeme yapılması ve yerine montajı Metrekare 219,19

  10+10 lamine temperli cam ile korkuluk yapılması, Metrekare 40,832

 • Cevapla
  N-M-S
  Haziran 17, 2020 at 6:47 am

  Merhaba,

  130×80 cm boyutlarında, dört köşede delik olacak ve ortada göndereceğimiz logo olacak şekilde kırılmaz cam korkuluk için fiyat alabilir miyim ?

  İyi çalışmalar.

 • Cevapla
  Pelin S
  Haziran 17, 2020 at 6:48 am

  Merhaba ,
  ekte yer alan korkuluk için fiyatınızı rica ederim.

  Toplam :358 mtül

 • Cevapla
  Feride A
  Haziran 25, 2020 at 9:04 am

  Bağdat Irak da onbeş blok konut projesinin servis binalarında kullanılmak üzere ek de çizimi ve örnek görseli olan alüminyum korkuluk için fiyat teklifi rica ediyoruz.

 • Cevapla
  Yadigar B
  Haziran 25, 2020 at 9:09 am

  Telefon görüşmemize istinaden İstanbul Küçükçekmece de yapımı devam eden Anadolu Lisesi Projemizin paslanmaz korkuluk imalatlarına ilişkin detaylar detayları ektedir.

  Fiyat teklifinizi en geç 17/02/2020 Pazartesi gününe kadar göndermenizi rica ederim.

 • Cevapla
  Cemalettin Y
  Ağustos 25, 2021 at 9:54 am

  Sayın yetkili
  Şantiyemizde kullanım amaçlı aşağıda metrajı belirtilen ve teknik özelliklere göre imalatı yapılacak olan galvaniz korkuluk için değerli tekliflerinizi malzeme ve montajlı olarak bekler , iyi çalışmalar dilerim.

 • Cevapla
  Ömer F
  Aralık 10, 2022 at 9:23 am

  Alüminyum küpeşte:

  50 çap üst boru
  40 çap ayak dikme
  16 çap ara şerit
  Montaj aşamasında epoksi dolgu ile yapılacaktır

  Yangın merdiveni demir korkuluk:

  40*30 1,5 mm profil
  40*20 1,5 mm profil üst boru ve ara şerit
  Dikme ayak flanşı
  Boya

  Yukarıdaki malzemelere uygun şeklide M2 birim fiyat olarak teklifinizi bekliyor olucaz ,

 • Cevapla
  Zahit D
  Aralık 10, 2022 at 9:24 am

  U şeklinde ve 40cm yüksekliğinde paslanmaz korkuluk imalatı yaptırmak istiyoruz. Ekte çizim ve örnek uygulama fotoğrafı bulunuyor. Sizden ricamız fiyat teklifi paylaşmanız ve termin süresi vermeniz. Gün içerisinde dönüşünüzü beklemekteyiz.

 • Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir