Kapat

Standart Merdiven Korkuluğu


Proje Detayları

Üst Küpeşte Tutamak 51mm Parlak paslanmaz çelik
Dikmeler 38 veya 32mm Parlak Krom
Emniyet şeritleri 3 Adet 16mm Paslanmaz
Birleşim noktaları Dirsek ve bilezik ile kaynaklı
Yerden Yükseklik 90cm

Proje Açıklaması

Standart Paslanmaz Merdiven Korkuluğu genelde merdivenlerde en çok kullanılan paslanmaz korkuluk modelidir. Bu korkuluk modelinde kullanılan bütün malzemeler ve aksesuarlar 304 kalite paslanmaz çekik (krom) olup birleşim yerleri kaynaklı ve bileziklidir.

 

Üst küpeştesi yani tutunma yeri 51mm çapında, dikmeler 32mm çapında ve 3 adet bulunan yatay emniyet şeritleri de 16mm çapında paslanmaz borulardan oluşur.

Bu koruların et kalınlığı 1.20mm olmakla birlikte isteğe göre 1.50 veya 2mm olarak da temin edilebilir. Tabi tüm bu değişiklikler fiyatı etkileyecektir.

Dikme aralıkları basamaklarda bir atla bir koy veya 90cm de bir şeklinde eşitlenir.  Hilti ile delme işlemi öncesinde karotla işaretlendiğinden mermerin çatlaması önlenir.

 

Standart paslanmaz korkuluk aslında herhangi bir standardı olduğundan değil en çok kullanılan model olduğundan bu ismi almıştır. Bunun sebebi en uygun fiyata ve en hızlı şekilde yapılabilen model olmasıdır diyebiliriz.

Çünkü tüm aksesuar ve  gerekli bileşenleri halihazırda bulunabilir veya yapması diğer modellere göre kolaydır. Paslanmaz çelik kolay işlenebilen bir malzeme değildir, bu sebeple özel tasarım ve modellerin işçiliği pahalı olabilir.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

Benzer Projeler