Kapat

Yandan Bağlantılı Korkuluk


PROJE DETAYLARI

Yan bağlantı aparatı U kanal dediğimiz dikme ölçüsüne uygun paslanmaz çelik aparatlar
Dikmeler Lama-Profil-51mm-38mm-32mm paslanmaz çelik
Üst küpeşte 51 mm paslanmaz çelik boru
Ara kayıtları 16 mm paslanmaz çelik boru veya cam

Proje Açıklaması

Yandan bağlantılı korkuluk fiyatları, kullanılan aksesuarların diğer paslanmaz korkuluk aparatlarıyla aynı olmadığı için değişiklik gösterebilir.

Bu sebeple paslanmaz merdiven korkuluğu siparişi verilirken bağlantı noktalarının üsttenmi yoksa yandan bağlantılımı olacağı belirtilmelidir.  Diğer yandan bağlantılı korkuluklarda olduğu gibi paslanmaz korkuluklar da sağlamlık bakımından avantajlıdır.

Bunun sebebi normal korkuluk modellerinde her bir dikme merdivene sadece bir noktadan bağlanırken yandan bağlantı aparatlarıyla monte edilen bir paslanmaz korkulukta dikmeler iki ayrı noktadan sabitlenir.

Yandan bağlantılı korkulukların tercih edilmesinin sebebi genellikle merdiven genişligini korumak (dar merdivenler için). Bunula beraber görsel olarak beğenilmeside tercih sebeplerindendir.

 

Bina içi merdiven genişliğinin gerekenin altında olması durumunda, bu alanı daha da daratmamak amacıyla yandan bağlantılı korkuluk modeli tercih edilir. Merdiven korkuluğunun yandan bağlantılı olması diğer korkuluklara göre daha zayıf olduğu anlamına gelmez, aksine iki ayrı noktadan merdivene monte edildiğinden esneklikminumuma indirilir.

Yandan bağlantı aksesuarları diğer korkuluk aksesuarlarından farklı olduğundan fiyat bakımından bir miktar farklılık gösterebilir.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Benzer Ürünler