Kapat

Okul Merdiveni Paslanmaz Korkuluk


Proje Detayları

Toplam yükseklik Yerden 100cm
Üst tutamak 51mm parlak paslanmaz krom
Emniyet şeritleri Paslanmaz çelik 16mm
Dikme araları Yaklaşık 80cm de bir
Dikme Çapları 38mm 304 kalite Çelik
Ek yerleri Patent dirsekli ve bilezik kaynaklı

Proje Açıklaması

İdarece onaylanmış proje ve detaylarına göre; 4+4mm temperli extra clear lamine cam korkuluğun (ebatları aşağıda verilen) montajının yapılacağı zeminde, mastar profilin üstünde delinecek yerler işaretlenir.

Mastar profilin üstünden işaretlenen yerler 6Ø matkap yardımı ile zeminle beraber delinir. Delinen mastar profil ve zemin 6Ø dübel ve 4,2×40 YHB vida ile birbirine tutturulur.

Alüminyum sistem bloklarının zemine tutturulacağı noktaları belirlemek için bloklar mastar profil üstüne istenilen mesafelerde yerleştirilir.

Blokların üstündeki montaj deliklerinden zeminin delineceği noktalar işaretlenir. 12Ø matkap ile işaretlenen yerler delinir. Deliklere kimyasal yapıştırıcı sıkılır. Kimyasal yapıştırıcıdan sonra 10×100 alyan başlı çelik dübel kendi etrafında döndürülerek deliklere yerleştirilir.

Sistem bloklarının üzerindeki deliklere yerleştirilen dübeller hizalanarak, M8 alyan ile bloklar zemini kuvvetlice tutana kadar sıkılır. Camın alüminyum ile temasını engellemek için alt ve yan plastikler bloklar içine yerleştirilir.

Blokların içine oturtulan 4+4 temperli lamine camlar, plastik takoz ile bloklara sabitlenir. Plastik takozların geri çıkmasını önlemek amacı ile M6 alyan kullanılarak blok üstündeki kilit vidalanır. Paslanmaz çelik sistem kapakları blokların üzerini kapatacak şekilde yerleştirilir. Başlangıç ve bitiş kapakları 3×12 havşa başlı vida ile vidalanır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Benzer Ürünler