Kapat

Trafo Merkezi Çelik Korkuluğu (Ayedaş)


Proje Açıklaması

ELEKTROSTATİK BOYALI SICAK DALDIRMA GALVANİZLİ PROFİL KORKULUK(YANGIN MERDİVENİ)
Genel
Merdiven projesinde belirtilen korkulukların projesinde belirtildiği şekilde imalatı ve montajını kapsamaktadır. İmalat, bu işlerde uzman firmaya yaptırılacaktır. Yüklenici kullanacağı tüm malzemeleri ve ilgili imalat projelerini ve uygulayıcı firmayı Proje Müdürüne onay için sunacaktır. Projelerin onayından sonra yerinde örnek imalat yapılacak. Örnek imalat Proje Mimarı (müellif) ve Proje Müdürüne onaya sunulacak. Örnek imalata Onay alınmadan kesinlikle imalata başlanmayacaktır.

Malzemeler
Elektrostatik Boyalı Galvaniz Profil Ø 50 3.0 Mm. Et Kalınlığı Küpeşte Elektrostatik Boyalı Galvaniz Profil Ø 50 3.0 Mm. Et Kalınlığı Korkuluk Taşıyıcı Çerçeve Ve Dikmeler Elektrostatik Boyalı Galvaniz Profil Ø 30 2.0 Mm. Et Kalınlığı Korkuluk Ara Dikmeleri Tüm Bağlantı Elemanları Ve Korkuluk Metal Aksam Elektrostatik Boya Rengi Mat Ral 7021 Olacaktır. Küpeşte h:110 cm de olacaktır. Duvar kenarı, duvara monte Elektrostatik Boyalı Galvaniz Profil küpeşte h:90 cm dir.

İmalat Montaj
İmalata başlamadan önce mutlaka rolöve alınarak proje boyutları ile karşılaştırılacak. Farklılık var ise buna ilişkin proje hazırlanacak hazırlanan projenin Proje müdürünün onayından sonra imalata geçilecektir. İmalat atölye ortamında yapılacaktır. Atölye ortamında hazırlanan imalatın tüm kaynak çapakları alınacak gerekli temizlik işlemi yapıldıktan sonra daldırma galvaniz işlemi yapılacaktır. Atölyedeki boyutlandırma işleminden sonra polisaj yapılacak yüzeyler pürüzsüz ve kumsuz olacak şekilde TS EN 1179 standardına uygun ve TS EN ISO 1461 standartlarına göre ortalama 460 gr/m2 ağırlığında, 65 mikron kalınlıkta sıcak daldırma galvanizleme işlemi yapılacaktır. Galvanizlemede kullanılacak çinko banyosu en az % 98.5 çinko içermelidir. Galvaniz işleminden sonra kesinlikle kaynak, delme gibi işlemler yapılmayacaktır. Galvaniz işleminden sonra, daldırma galvaniz kaplamalı metaller üzerine uygulanacak elektrostatik toz boyanın kullanım sırasında kolay yıpranmaması ve kalkmaması için gerekli kimyasal katkıları içeren elektrostatik toz boya kullanılacak ve galvaniz kaplı metaller gerekli kimyasal işlemlerden (yağ alma, aşındırma, vs.) geçirildikten sonra elektrostatik toz boya ile boyanacak ve korumaya alınacaktır. RAL 7021 Schwarzgrau elekrostatik toz boya kullanılacaktır. Zedelenmiş hiçbir malzemenin kullanılmasına kesinlikle kullanılmayacaktır. Döşeme ve merdiven kaplama imalatları tamamlandıktan sonra korunaklı olarak iş yerine getirilecek ve projesinde belirtildiği şekilde montaj yapılacaktır. Montaj kullanılan tüm vida ve cıvatalar, sökülmeyecek şekilde sağlamca sabitlenecektir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 3]

Benzer Ürünler